close

Nachádzate sa pravdepodobne na nesprávnej verzii internetovej stránky spoločnosti OBO Bettermann. Môžete prejsť na nasledujúce národné varianty:

Systémy inštalačných prístrojov

Energetická napájacia jednotka VH a VHF pre elektrickú energiu a stlačený vzduch

Všetko dobré prichádza zhora

Napájanie pracovísk vo výrobných prevádzkach a dielňach elektrickou energiou je často spojené s problémami. Potrebné zdroje energie, napríklad silnoprúd a stlačený vzduch, sú k jednotlivým pracoviskám privádzané z centrálnych bodov napájania a musia sa v mieste určenia často nanovo pospájať do zväzkov. Tieto prívody sa dajú ľahko prehliadnuť. Nedbanlivo privedené hadice stlačeného vzduchu alebo predĺženia elektrických káblov predstavujú okrem rizika zakopnutia tiež prekážku pre prepravu a sú zdrojom ďalších nebezpečenstiev, ktoré nemožno podceňovať, najmä na miestach, kde sa kladie dôraz na rýchlu prístupnosť pracovných ciest.
Spoločnosť OBO Bettermann vám v tejto oblasti ponúka riešenie: Vďaka priestorovo úsporným napájacím jednotkám typu VH a VHF sú prekážajúce predlžovacie káble a hadice minulosťou. Riešenie visí doslova vo vzduchu a máte ho na dosah ruky! Potrebné kompaktné rozvádzače v tvare kocky je možné pomocou uzlovej reťaze zavesiť zo stropu a ľubovoľne ich umiestniť v priestore. Napájacie jednotky OBO preto podporujú bezpečnú a racionálnu prácu na každom pracovisku.
Napájacia jednotka VH

Rozvádzač typu VH sa používa v bežnom pracovnom prostredí ako sú napríklad výrobné a montážne priestory alebo autoservisy. Pre potrebné aplikácie je okrem voľne osaditeľných napájacích jednotiek pre 4 alebo 8 inštalačných prístrojov k dispozícii aj celý rad vopred osadených a zapojených jednotiek.
Napájacia jednotka VHF

V pracovnom prostredí prevádzok ako sú pekárne, veľkokapacitné kuchyne, bitúnky alebo laboratóriá je nutné prihliadať na špeciálne požiadavky týkajúce sa prívodu energie. V takomto prípade prichádza do úvahy rozdeľovač VHF. Umožňuje celý rad riešení, ktorú sú vhodné pre vlhké a mokré prevádzky s krytím až IP44.

Pre každý prípad použitia to správne príslušenstvo
Napájacie jednotky typu VH a VHF dotvára rozsiahly program príslušenstva. Umožňuje zabudovanie prístrojov radu Modul 45, štandardných spínačov a konektorov, vstavaných zásuviek s upevňovacím systémom 38 x 38 mm, zásuviek CEE, ochranných zariadení a mnoho ďalších komponentov. Vďaka tomu sú možnosti použitia napájacích jednotiek takmer neobmedzené. Silnoprúd, stlačený vzduch, dátová technika ako aj špecifické národné riešenia sú individuálne k dispozícii vždy tam, kde sú potrebné.